Naujienos

Alytaus miesto profesionalių dailininkų keliaujanti paroda „SU…“

By 2022 17 vasario No Comments

Šiais metais Alytus puošiasi Lietuvos kultūros sostinės titulu. Metų tema ir „Alytaus – Lietuvos kultūros sostinės 2022“ simbolis – visa sujungiantys TILTAI. Tiltai tarp žmonių, kūrėjų ir bendruomenių, tiltai iš dabarties į praeitį ir ateitį, tiltai, jungiantys senąją ir jaunąją kartas, kultūrą ir verslą, čia gyvenančius ir po visą pasaulį išsibarsčiusius lietuvius.

Š. m. Vasario mėn. 20 d., 15.00 val. (Lietuvos laiku) Seinuose, vysk. Antano Baranausko fondo „Lietuvių namuose“ atidaroma Alytaus miesto profesionalių dailininkų keliaujanti paroda „SU…“,  kviečianti lietuvių bendruomenes susipažinti su Alytaus dailininkais ir jų kūryba. Ši alytiškių kūrėjų paroda keliaus į Lietuvos Respublikos ambasadas įvairiose pasaulio šalyse.

Kodėl parodos pavadinimas „SU…“ Šis pavadinimas prisideda prie Alytaus kultūros sostinės pavadinimo „Alytus sujungia“ , tuo pačiu duoda labai plačią prasmę kurti saitus: SU savimi, SU kitais, Su praeitimi ar ateitimi, SU istorija, SU  kultūra, SU žmogumi, net SU pačia paprasčiausia gėle, SU tuo ką jaučiame, matome ir norime perteikti. SU/sitikti, Su/sidraugauti, SU/susipažinti. Prasmių begalybė, kai ištiesiame ranką ir sakome SU/Diev…. SU/Tavim… Su ir begalybė prasmių ir saitų. Paroda norisi pristatyti Alytaus dailininkų meninį charakterį, jautrumą, matymą ir kalbėjimo savitumą. Mes šiandien tokie…

Pirmoji paroda vyks:
š. m. Vasario mėn. 20 d., Seinuose, vysk. Antano Baranausko fondo „Lietuvių namuose“ Seinuose.

Sekanti paroda planuojama Norvegijoje:
…šiuo metu derinama, artimiausiu metu informaciją pateiksime išsamesnę

Parodos iniciatorius ir rengėjas:
AKC (Alytaus kultūros centras)  – Vita Sakavičiūtė: pavaduotoja ir ATVIRŲ TILTŲ koordinatorė,
(tel.: +370 629 49462 , pavaduotoja@alytuskc.lt)

Informaciją teikia parodos kuratorė:
Gintarė Markevičienė-Žaltė. (tel.: +370 657 40654, el. paštas: ginzalte @yahoo.com)