Didieji renginiai

group 42@2x 1

Edukacijos


„Dainavos šalies muzikos festivalis“

Dvidešimt pirmąjį sezoną Alytuje organizuojamas „Dainavos šalies muzikos festivalis“ kaskart kviečia atrasti pasaulinėmis žvaigždėmis tapusius alytiškius bei pasimėgauti klasikinės muzikos įvairove. Koncertinė programa, tai lyg dovana kiekvienam alytiškiui ar miesto svečiui – klasikinės muzikos virtuozai, kultūrinė ir muzikinė edukacija, išskirtinės asmenybės – visa tai sutelpa į Dainavos šalies profesionaliosios muzikos koncertinę programą. Melomanus susitikti kviečiame  2023 m. birželio 8 d. – liepos 9 d. įvairiose Alytaus miesto erdvėse.

XXI Tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis

FESTIVALIO PROGRAMA

Birželio 8 d. 18 val. Festivalio atidarymas
Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro koncertas

Meno vadovas Modestas Pitrėnas
Dirigentas  Modestas Barkauskas
Solistė Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas)

Alytaus kultūros centras (Pramonės g. 1B, Alytus) 
Bilietai kakava.lt ir kultūros centro kasoje

 

Birželio 11 d. 19.00 val. 
Alytaus muzikos mokyklos jaunimo
simfoninio orkestro „SVAJONĖ“ koncertas

Vadovė Daiva Martikonytė
Dirigentas Vytautas Kiminius
Grupių vadovai: Ingrida Krikščiūnienė, Monika Ryškutė, Paulina Bakšaitė, Lina Abromavičienė, Edita Radvilavičienė, Eglė Čeponaitė,  Rita Frendzelienė, Diana Klemkaitė, Dainius Platūkis, Gintautas Rakauskas, Saulius Bučinskas, Ričardas Matulevičius

Alytaus kultūros centras (Pramonės g. 1B, Alytus)
Bilietai kakava.lt ir kultūros centro kasoje

 

Birželio 14 d. 19.00 val. 
PREMJERA. Kompozitoriaus, Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureato Algirdo Martinaičio penkių dalių oratorija
„TIKĖJIMO IR VILTIES INVOKACIJOS“ (2017…2023)

Skaitovas Algirdas Latėnas
Mišrus choras „Vilnius“, meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas
Instrumentinis ansamblis
Solo smuikas Vytautas Mikeliūnas
Elektrovargonai Daumantas Slipkus

Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčia (Savanorių g. 14, Alytus)
Renginys nemokamas

Liepos 2 d. 19.00 val. 
Kauno fortepijoninio trio koncertas
 „GERAS POETAS GEDA“
Sigito Gedos jubiliejiniams metams paminėti

Solistas Giedrius Prunskus (baritonas)
Skaitovas aktorius Remigijus Endriukaitis
Lina Krėpštaitė (fortepijonas)
Indrė Andruškevičiūtė (smuikas)
Asta Krištaponienė (violončelė)

Alytaus Šv. Kazimiero bažnyčia (Varėnos g. 24 A, Alytus)
Renginys nemokamas

 

Liepos 9 d. 19.00 val. Festivalio uždarymas
Ukrainos vyrų vokalinio ansamblio „MAN SOUND“ koncertas

Alytaus miesto sode
Renginys nemokamas

„Dzūkų dainų ir šokių šventė“

Dzūkai, nuo seno  garsėjantys kaip dainiai, ir toliau stiprina savo krašto identitetą perduodami dainų ir šokių tradicijas savo žemių vaikams. Birželio pradžioje Alytuje vykstanti šventė, tai didžiausias, o kartu ir garsiausiai skambantis Pietų Lietuvos chorus ir šokėjus suburiantis renginys. Šios dainų ir šokių šventės gyvavimas netrukus pasieks dešimtmetį. Kaskart į Dzūkijos širdį suvažiuoja vis gausesnis chorų ir šokių kolektyvų būrys, kurių skaičiuojama daugiau nei 1000. Šių metų Dzūkų dainų iš šokių šventė keliaus tradicijų keliu, tad programoje skambės buvusių bei ateinančios Lietuvos dainų ir šokių šventės ryškiausi kūriniai.

„Dainų ir šokių šventės“ akimirkos (2022)

„Alytaus džiazo festivalis“

2023-ųjų vasarą jau trečiąjį kartą Alytaus erdvėse skambės džiazas. Festivalio programoje ne tik tarptautinio pripažinimo sulaukusios Lietuvoje garsios džiazo grupės, bet ir užsienio atlikėjai. Romantiškas ir mylintis Alytaus miestas kaskart kvies vis į naują pasimatymą su džiazo muzika Alytaus miesto sode bei Alytaus kultūros centre. Šių metų programoje Andrejus Poliavikovas ir Girmanatė Vaitkutė, vienas žymiausių Lietuvos bosistų Domantas Aleksa su grupe ir dar daug kitų išskirtinių atlikėjų. Džiazo muzikos mylėtojus pasimatyti kviečiame 2023 m. liepos – spalio mėnesiais.

Alytaus dziazo festivalis

„Jaunimo muzikos vakarai – GARDAS“

Kai girdime klausimą – ką jaunimui veikti Alytuje? Skubame atsakyti – šėlti viename iš GARDO koncertų. Jaunimui skirtas alternatyvios muzikos koncertų ciklas, tai ilgai lauktas ir visus metus pulsuojantis  bei jaunimą įtraukiantis  procesas. Unikali Alytaus kultūros centro erdvė nuolat užpildoma jaunimą dominančių grupių muzika. Gardas laužo stereotipus, jog gerų grupių muzika gali skambėti tik didžiuosiuose Lietuvos miestuose.

Gardas summer fest (2022)

„Senjorų naktišokiai“

Dzūkija garsi ne vien savo grybais ir uogom, bet ir dainingais ir šokį mylinčiais žmonėmis. Jaunystėje besisukę jaunimo šokiuose, šiandien Alytaus senjorai ir vėl jaučiasi jauni senjorų naktišokiuose. Paskutinį mėnesio pirmadienį organizuojami gyvos muzikos vakarai senjorams ne tik garsiai skamba, tačiau išgarsėjo ir visoje Lietuvoje. Čia susitinka ir kaimynai, ir aktyvūs aplinkinių miestų senjorai, gyvai atliekama jų mėgiama muzika priverčia pamiršti laiką.

„Senjorų naktišokiai“