Edukacijos

group 42@2x 1

Edukacijos

Tapkite meno kolektyvo nariu

Jeigu norite tapti vieno iš meno kolektyvų nariu, užpildykite žemiau esančią kontaktų formą ir mes su jumis susisieksime.

PRISIJUNK PRIE KOLEKTYVO!

„Neatrasta Kultūra“

Edukacija paremta interaktyvios ekskursijos principu, kviečia vaikus atvykti į Alytaus kultūros centą ir perskaityti jį kaip nuotaikingą komiksą, kur kiekviena erdvė turi savo nepakartojamą istoriją ar išskirtinius  faktus. Tai unikali galimybė pasijausti renginio organizavimo komandos dalimi, kultūros centro darbuotoju ar meno kolektyvo nariu. Kultūros centras gali didžiuotis, juk pastate puikuojasi į kultūros paveldo sąrašą įtraukta tapybinė freska ,,Audėjos“ – vaikai ne tik galės iš arti apžiūrėti šį meno kūrinį, bet ir išgirsti jo sukūrimo istoriją. Neretai tam tikri procesai atrodo paprastesni negu yra iš tiesų , tad vaikai turės puikią galimybę pasimatuoti garso ar šviesų operatoriaus atsakomybės jausmą, įlįsti į atlikėjo kailį, stovint didžiojoje scenoje prie mikrofono. Dažniausiai besilankantieji Alytaus kultūros centre pamato tik mažą jo dalį – šios ekskursijos metu pamatysite visas jo neatrastas erdves, o cirko studijos ,,Dzūkija“ klounas nustebins tuomet, kai mažiausiai to tikėsitės!

 

Skirta priešmokyklinio amžiaus vaikams ir 1-4 kl. moksleiviams.
Vienu metu galime priimti 10–30 moksleivių.
Edukacijos trukmė apie 1 val.
Bilieto kaina – 4 Eur.

 

Edukacijos laiką reikia derinti iš anksto. Registracija el. paštu komunikacija@alytuskc.lt, tel. +370 662 75678.

87854ff9 479f 4a7b b1d2 58a2b66420e9

Edukacija įtraukta į kultūros paso programą.

prie ekskursijos

„Reikia CirkO“

Drąsiai sakome – gerai dienai garantuoti reikia CirkO! Vaikai, atvykę į cirko edukaciją, galės susipažinti su žongliravimo paslaptimis – lengvo šilko skarelės yra puiki priemonė greitai patirti žongliravimo sėkmę. Kiekvienas galės pasijausti lengvu it paukštis, žengdami tvirtai įtemptu lynu. Subūrę komandas vaikai mokysis atlikti komandinius numerius ant balansinių volų, formuoti neįtikėtinas figūras iš savo kūnų. Pačius drąsiausius mokytojai kvies išbandyti jėgas ant akrobatinės juostos ar net ore kybančio lanko. Džiaugiamės galėdami pakviesti vaikus į tikrą, autentišką erdvę, kurioje kasdien repetuoja cirko studijos artistai. Didžioji scena, ryškios šviesos ir muzika leis pasijausti tikru scenos artistu. Kūrybinė laisvė kuriant savo pasirodymo numerį nebus sudėtinga užduotis, nes edukaciją ves ilgamečiai cirko artistai – akrobatė Jurgita ir klounas – Albertas. Ši cirko žaidimo edukacija kviečia ne tik smagiai praleisti laiką, ja siekiama įtraukti vaikus į veiklią, judrią bei įvairiaspalvę gyvenseną. Na, o, kad judėjimas nenutruktų ir po edukacijos -kiekvienas užsiėmimo dalyvis išeidamas galės su savimi išsinešti lengvas žonglieriaus skareles ir demonstruoti išmoktą meną namuose.

 

Skirta 1-4 kl. moksleiviams.
Vienu metu galime priimti 5–25 moksleivius.
Edukacijos trukmė apie 1 val.
Bilieto kaina – 4 Eur.

REKOMENDUOJAMA: patogi sportinė apranga.

Edukacijos laiką reikia derinti iš anksto. Registracija el. paštu komunikacija@alytuskc.lt, tel. +370 662 75678.

87854ff9 479f 4a7b b1d2 58a2b66420e9

 

Edukacija įtrauktą į kultūros paso programą.

aukso vainikas 018

„Etno linksmai!“

Lietuvių liaudies šokis turi gilias ir ilgaamžes tradicijas. Lietuviai nuo seno mėgo linksmintis gegužinėse ir vakarotuvėse – žaidė žaidimus, ratelius. Taigi, edukacija kviečia įsitraukti į tradicinius žaidimus atrandant linksmą ir aktyvią jų pusę. ,,Etno linksmai“ edukacijų metu išmoksime gerai žinomų ir mažiau girdėtų šokių bei ratelių: ,,Graži mūsų šeimynėlė“, ,,Ciceliukė marceliukė“, ,,Pliauškutis“, ,,Cykiai ramiai“, ,,Upytelė teka“ ir dar daug kitų. Dzūkiški tautiniai kostiumai – mūsų puošmena, kurią kiekvienas galės pamatyti, paliesti bei atrasti panašumus bei skirtumus, vertinant kitų regionų tautinių kostiumų kontekste. Edukacijų metu laukia unikali galimybė pasimatuoti protėvių apavą – medines klumpes. Žinoma, šokis ant scenos avint klumpes bus žymiai smagesnis. Edukaciją užbaigs vaikų mėgstama klausimyno forma – viktorina, kurios tikslas
kuo greičiau atsakyti į klausimą, remiantis visos edukacijos metu girdėta
informacija. Na, o kaip gi viktorina be nugalėtojo prizo – simbolinis žvangutis taps jaukiu prisiminimu iš edukacijos.

 

Skirta 1-4 kl. moksleiviams.
Vienu metu galime priimti 7–22 moksleiviai.
Edukacijos trukmė apie 45 min.
Bilieto kaina – 4 Eur.

 

Edukacijos laiką reikia derinti iš anksto. Registracija el. paštu komunikacija@alytuskc.lt, tel. +370 662 75678.

87854ff9 479f 4a7b b1d2 58a2b66420e9

Edukacija įtrauktą į kultūros paso programą.

2022 06 05 dainu ir sokiu svente c Misko Mote 19

„Voro vestuvės“

Lėlių gamybos dirbtuvės pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Voro vestuvės“

Vasario ir kovo mėnesių dienomis Lietuvoje bei užsienyje vyksta Lietuvių kalbos dienos, šiomis dienomis yra skatinama stiprinti lietuvių kalbos motyvaciją, puoselėti lietuvių kalbos žinias bei skirti dėmesį lietuvių rašytojų kūrybai. Lietuvių kalbos bei lietuviškos literatūros išmanymas yra labai svarbi mūsų tautiškumo ir lietuvybės dalis, todėl minėdami lietuvių kalbos dienas ir norėdami sustiprinti žinias apie lietuvišką literatūrą kviečiame 1–4 klasių moksleivius į dirbtuves, kurių metu aptarsime Justino Marcinkevičiaus poemą „Voro Vestuvės“. Vėliau pasinersime į kūrybišką, grupinę užduotį – kartu pagaminsime dvimatį personažą (lėlė) pagal vieną iš aprašytų vestuvių veikėjų.

„Voro vestuvės“ – tai nuotaikinga poema, pasakojanti apie nedorėlį vorą Tabalai, kuris labai norėjo pagrobti ir vesti saulę. Šiame smagiame kūrinyje yra daug personažų, kurie tampa svarbiais vestuvių veikėjais, tarp jų galime sutikti įvairius paukščius, vabalus ir kitus nuotaikingus miško gyventojus. Atvykę į dirbtuves galėsite iš arčiau susipažinti su šiais vestuvių dalyviais bei puikiai ir kūrybiškai praleisti laiką!

Užsiėmimų metu pagilinsime savo literatūrines žinias, aptarsime pagrindines ir smagiausias Justino Marcinkevičiaus poemos vietas, išsirinksime įsimintiniausius vestuvių dalyvius bei suteiksime aprašytiems veikėjams vizualią išraišką kartu kurdami dvimatį personažą (lėlę).

Dažnas lėlių teatro dailininkas savo kaip kūrybos atspirtį naudoja literatūrą, ieško būdų, kaip ją interpretuoti, atskleisti problemas, kurios yra aktualios, bei sukurti tokius personažus (lėles), kokius įsivaizduoja. Dirbtuvių metu vadovaudamiesi šiais lėlių teatro kūrybos principais iš arčiau susipažinsime su dailininkų kūrybiniu ir gamybiniu procesu bei patys sukursime dvimatį personažą. Šios kūrybinės dirbtuvės leis ne tik labiau pasigilinti į Justino Marcinkevičiaus poemą, bet ir paskatins kūrybiškai mąstyti bei atrasti save kaip dailininkus.

Norintys dalyvauti moksleiviai šiose dirbtuvėse, turi būti iš anksto perskaitę kūrinį.

Kūrinį galite rasti čia:
Vaizdo formatu

 

Skirta 1-4 kl. moksleiviams.
Vienu metu galime priimti 25 moksleivius.
Edukacijos trukmė apie 1 val 30 min.
Bilieto kaina – 4 Eur.

 

Edukacijos laiką reikia derinti iš anksto. Registracija el. paštu scenografija@alytuskc.lt

Dirbtuvės „Voro vestuvės“