Naujienos

Į legendinę „plaščiatkę“ Miesto sode sugrįžo šokiai!

By 2020 31 rugpjūčio No Comments

Šio vaizdelio Alytus nematė gerus 40 metų. Karoliais ir ryškiaspalvėmis suknelėmis pasipuošusios damos suko link Alytaus miesto sode esančios šokių aikštelės, alytiškiams geriau žinomos „plaščiatkės“. Jas lydėjo pasitempę, valsą ar polką sušokti nusiteikę džentelmenai. 

Atgaivinti legendinę „plaščiatkę“ ir čia surengti naktišokius idėja kilo Alytaus miesto merui Nerijui Cesiuliui. „Kiek čia užgimė meilės istorijų. Kiek širdžių dužo į šipulius. Kiek šokių sušokta. Kiek pūslių pritrinta. Niekas nesuskaičiuos. Kol vieną dieną graži tradicija tiesiog ėmė ir nutrūko. Kodėl? Nežinau. Aš, kaip tikras alytiškis, labai noriu, kad ši nuostabi tradicija – naktišokiai „plaščiatkėje“ – atgimtų. Noriu, kad ta gyvastis, muzika, šokiai, juokas, kad viskas sugrįžtų. Čia yra mūsų miesto istorija“, – atidarydamas šokių aikštelę kalbėjo meras N.Cesiulis.

Kartu su senjorais šoko ir meras. Prisiminti jaunystę, pabendrauti ir pašokti susirinko apie šimtą senjorų. Iki šiol jie rinkdavosi Alytaus kultūros centro erdvėse, tačiau susitikti jiems milijonus sentimentų keliančioje šokių aikštelėje miesto sode – didelis įvykis.

„Čia aš susipažinau su savo vyru. Man atrodo, kad apskritai šiame miesto sode gimė kas trečia pora mieste. Nežinau, kas dėl to kaltas – jauki aplinka, suoleliai, fontanas. Bet čia yra kažkas ypatingo. Todėl dėkoju šiam jaunam, protingam merui, kuriam mes, senjorai, iš tikrųjų rūpim“, – už atgaivintus šokius „plaščiatkėje“ dėkojo pensininkė Aldona.

Iš pradžių senjorai šokti nedrįso, tačiau vėliau  įsidrąsino – nuo suolelių viena po kitos kilo šokėjų poros. Pasveikinti susirinkusius alytiškius kartu su pavaduotoja Jurgita Šukevičiene atvykęs miesto meras ir pats neliko nuošaly – jis vieną iš senjorų pakvietė šokiui.   

„Naktišokių“ scenoje pasirodžiusį folkloro ansamblį „Žvangucis“ (vad. G. Griškevičius) pakeitė Alytaus užimtumo dienos centro vokalinis ansamblis „Dzūkijos atgaiva“  (vad. K. Baranauskas), o susirinkusius ėmė vilioti netoliese Kauno taikomosios dailės mokyklos Alytaus filialo direktoriaus Arvydo Švirmicko verdamos sriubos kvapas. 

Renginio vedėjui, Alytaus kultūros centro Etnokultūros specialistui  Giedriui Griškevičiui pajuokavus, kad gardžiai kvepiančios sriubos paragauti  gaus tik šokantys, senjorai dar drąsiau kilo nuo suolelių ir vedė savo antrąsias puses šokiui.

Linksmybės kaip reikiant įsisiūbavo  scenoje pasirodžius liaudies muzikos kapelai „Dainava“ (vad. A. Mikalauskas). Prie šokančių senjorų į bendrą šokių ratelį susibūrė ir koncertuoti atvykusių meno kolektyvų nariai. Geros nuotaikos čia tikrai netrūko. Rodos, visiems pasimiršo kasdieniai rūpesčiai. „Ech, kaip būtų gerai, kad tokie šokiai čia vyktų kiekvieną savaitgalį“, –  sužavėti šokių sakė senjorai.

Sušokę ne vieną valsą ar polką garbaus amžiaus alytiškiai dar turėjo galimybė pabendrauti ir pasivaišinti sriuba. Pasibaigus šokių vakarui atokiau nuo miesto centro gyvenantys senjorai namo nemokamai sugrįžo viešuoju transportu. 

„Jeigu senjorams tiks ir patiks, kitais metais čia šokiai vyks pilnu tempu. Kam trinti prisiminimus, jeigu galime juos atgaivinti“, – žodį davė Alytaus meras. Planuojama, kad kiti šokiai Miesto sode vyks jau rugsėjo 8 d. 18 val.

Komunikacijos skyriaus informacija