Karjera

SAVANORYSTĖ

Kviečiame visus aktyvius, mylinčius kultūrą moksleivius ar suaugusiuosius prisijungti prie Kultūros centro savanorių komandos ir tapti mūsų kolektyvo dalimi!

 

 

 

 

 

 

 

Susidomėjus kreiptis į savanorių koordinatorę Rūtą Kavolynienę el. paštu renginiai@alytuskc.lt, tel. +37061813962

 

ILGALAIKĖ SAVANORYSTĖ – JAUNIMO SAVANORIŠKA TARNYBA

Alytaus kultūros centras rugpjūčio mėnesį tapo AKREDITUOTA SAVANORIUS PRIIMANČIA ORGANIZACIJA. Nuo šiol Alytaus kultūros centras turi galimybę į savo kolektyvą priimti ir Jaunimo savanoriškos tarnybos (JST) programoje dalyvaujančius jaunus žmones, norinčius įgyti įvairiausių kompetencijų savanoriaujant kultūros srityje.

 

JST programa – galimybė ne tik atrasti patinkančią veiklos kryptį, bet ir geriau pažinti save, ugdyti bendrąsias kompetencijas ir stiprinti pasitikėjimą savimi. Tai intensyvi 6 mėn. trukmės savanorystės programa jauniems žmonėms nuo 14 iki 29 m., kurios metu jaunuoliai vidutiniškai 40 val./ mėnesį savanoriauja įstaigoje, kartą per mėnesį susitinka su savanorišką veiklą organizuojančios organizacijos paskirtu mentoriumi(e), mokosi įveikti sunkumus, mokosi apmąstyti patirtį bei įvardyti išmokimus, suformuluoti tobulėjimo kryptis.

 

Savanoriai, kurie įgyvendina daugiau nei 3 mėnesius tarnybos, įgyja JST pažymėjimą – dokumentą, patvirtinantį tarnybos metu įgytus ar sustiprintus įgūdžius, kompetencijas, tačiau tik 6 mėn. nenutrūkstama tarnyba, kurios metu įgyvendinti visi programos formalieji reikalavimai, suteikia 0,25 balo pripažinimą stojant į pirmosios pakopos studijas Lietuvoje.

 

Tapti JST programos dalyviu labai paprasta. 2 kartus per metus yra skelbiamos pagrindinės registracijos į JST programą, kuriose gali registruotis jaunuoliai iš visų Lietuvos savivaldybių. Taip pat yra skelbiamos 3–4 papildomos registracijos į laisvas JST programos vietas konkrečiose savivaldybėse bei papildomos registracijos į savivaldybių papildomai finansuojamas JST įgyvendinimo vietas. Registracijos nuoroda nėra aktyvi visus metus, tačiau norintys pirmieji gauti informaciją, jog registracija buvo atidaryta – kviečiami užsisakyti naujienlaiškį adresu https://jst.jra.lt/newsletter ir gauti informacinį pranešimą apie paskelbtą registraciją.

 

Pasibaigus registracijai, užsiregistravusių jaunuolių kontaktai perduodami apskritį kuruojančios SVO organizacijos mentoriams, į programą savanoriai kviečiami iš eilės pagal registracijos datą ir laiką. Savivaldybėse programos vietų skaičius ribotas, todėl užsiregistravusieji, tačiau nepatekusieji į programą savanoriai bus pakviesti atlikti tarnybą atsiradus galimybei.

 

Daugiau informacijos apie JST čia: Jaunimo savanoriška tarnyba | JRA

 

Į visus klausimus apie programos vykdymą Alytaus kultūros centre atsakys JST savanorių kuratorius Martynas Astikas, martynas.astikas@alytuskc.lt, +37067153740.

 

DARBO VIETOS

Šiuo metu laisvų darbo vietų nėra.