NaujienosUncategorized @lt

LIETUVOS PASAKOTOJŲ KONKURSAS„ŽODZIS ŽODZĮ GENA“

By 2023 31 kovo No Comments
KC LOGO 1 1

Druskininkų kultūros centras ir Lietuvos nacionalinio kultūros centras kas antri metai rengia Lietuvos pasakotojų konkursą „Žodzis žodzį gena“, taip skatindami ir pagerbdami šias tradicijas tęsiančius tautosakos pateikėjus bei atlikėjus. Rengėjai siekia saugoti itin svarbias, gyvybingas, kultūrinę tapatybę išreiškiančia vertybes – kalbą, tarmes ir žodinę liaudies kūrybą – ir drauge parodyti, kad pasakojimo menas yra aktualus ir neprarandantis reikšmės šiuolaikinėje visuomenėje.

Konkurso organizatoriai jame aktyviai dalyvauti kviečia rajonų ir miestų kultūros, švietimo, kultūros ir švietimo skyrius, etninės kultūros, švietimo, kultūros centrus ir bendruomenės, įstaigose, folkloro kolektyvuose paieškoti talentingų pasakotojų.

Atkreipiame dėmesį, kad kaip ir 2021 m. konkurso dalyviai varžysis skirtingo pasakojimo žanro kategorijose, numatomi trys konkurso turai – 2023 m. balandžio–liepos mėn. kviečiame organizuoti gyvus ar nuotolinius vietinius ratus, naudojantis vaizdo įrašymo galimybėmis. Vietiniuose ratuose atrinktų dalyvių įrašus atrankiniame rate vertins ir į šalies ratą siūlys atrankinė komisija. Šalies ratas  vyks rugsėjo 8–9 d. Druskininkuose.

Šalies rate susitiks geriausi savo kraštui atstovausiantys pasakotojai, supažindinsiantys žiūrovus su skirtingomis tarmėmis, tautosakos vertybėmis, neišsemiama tautos išmintimi ir kūrybiškumu.

KONKURSO NUOSTATAI ČIA

KONKURSO DALYVIO ANKETA ČIA

Įrankių Juosta