Meno kolektyvai

Tapkite meno kolektyvo nariu

Jeigu norite tapti vieno iš meno kolektyvų nariu, užpildykite žemiau esančią kontaktų formą ir mes su jumis susisieksime.

PRISIJUNK PRIE KOLEKTYVO!

Liaudies meno studija „Dainava“

„Dainava“ – liaudies dainų ir šokių ansamblis, suburiantis daugiau nei šimtą kolektyvo narių. Lietuvių liaudies šokiai bei chorinės dainos  garsina Alytaus kraštą jau nuo 1977 metų. Ansamblyje galima išgirsti plačią muzikos instrumentų įvairovę, šokių aikštelėje sukasi visų amžiaus grupių šokėjai.

Kolektyvas yra aplankęs bene visus pasaulio žemynus ir negalvoja sustoti. Kolektyvo vadovas Arvydas Mikalauskas intensyviai koncertuoja su ansambliu, taip pat kasmet organizuoja tarptautinius festivalius.

Iš vadovo lūpų

Esu Arvydas Mikalauskas

Pasižymiu tokiomis asmeninėmis savybėmis: per daug darbštus, stengiuosi darbus atlikti iki galo.

Mano patirtis: jau 17 metų esu dviejų tarptautinių liaudies meno festivalių organizatorius, taip pat dalyvauju dainų šventėse.

Kaip vadovas esu draugiškas, bet kiek būtina – reiklus.

Laisvalaikiu užsiimu: didžiausia aistra – kelionės.

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Mėgstantis liaudies meną, toks, kuriam patiktų liaudiški šokiai ir muzika.

Ką veikia užsiėmimuose? Šoka, dainuoja, bendrauja.

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Norisi, kad kolektyvas atrodytų gražiai plačiąja prasme. Didelis menas tai padaryti, todėl mokomės spindėti ir mėgautis tuo, ką darome.

Kur jis gali pasireikšti? Tarptautiniai liaudies meno festivaliai, per metus visada dalyvaujame bent vienoje valstybinėje šventėje, mažiausiai po 2 kartus išvažiuojame į užsienį atstovauti Alytui, dalyvaujame tarptautiniuose renginiuose.

Kolektyvo vadovas
Arvydas Mikalauskas
+370 687 208 84
arvydas.mikalauskas@gmail.com

Cirko studija „Dzūkija“

,,Dzūkija“– viena iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių cirko studijų. Ši studija įkurta 1982 metais ir aktyviai veikia iki šių dienų. ,,Dzūkijos“ veikla neapsiriboja vien akrobatinių programų rengimu bei koncertine  veikla –  artistai gali didžiuotis dideliais pasiekimais Lietuvos bei užsienio konkursiniuose festivaliuose, televizijos projektuose.

Vasarą studijos nariai savo įgūdžius lavina interaktyviose cirko stovyklose. Cirko studijos narius moko ilgamečiai cirko artistai – Jurgita Bujanauskaitė ir Albertas Chazbijavičius.

Iš vadovo lūpų

Esu Jurgita Bujanauskaitė

Pasižymiu tokiomis asmeninėmis savybėmis: Kokios geros savybės, jeigu tokių yra, gal geriau pasakytų kiti, o blogas pasiliksiu sau.

Mano patirtis: Buvau „Dzūkijos“ narė nuo pat pirmųjų kolektyvo įkūrimo dienų. Baigusi mokyklą dirbau 4 m. Sankt-Peterburgo cirke ant scenos. Vėliau važinėjau su cirko pasirodymais po įvairias Europos šalis. Žodžiu, gyvenimas ant ratų. Esu dalyvavusi su savo cirko numeriu įvairiuose projektuose , operose, duetuose su dainų atlikėjais. Esu baigusi Alytaus aukštesniąją technikos mokyklą (dabar kolegija). 2007 m. drauge su kitu buvusiu studijos nariu Albertu Chazbijavičiumi perėmėme kolektyvo „vadeles“.

Kaip vadovė esu reikli.

Laisvalaikiu užsiimu: konkrečios veiklos neišskirčiau.

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Kiekvienas ateinantis vaikas yra labai individualus. Kadangi veikla susijusi su fiziniu krūviu, lieka patys ištvermingiausi tiek fiziškai, tiek emociškai, ir tie, kurie iš tiesų „suserga“ cirku.

Ką veikia užsiėmimuose? Veikla labai plati. Cirko treniruotės apima choreografiją, oro akrobatiką, gimnastiką, žongliravimą, ekvilibristiką ir kita. 

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Ištvermė, atkaklumas, pasitikėjimas savimi.

Kur jis gali pasireikšti? Dalyvauja renginiuose, šventėse, festivaliuose.

Meno vadovė 
Jurgita Bujanauskaitė
+370 686 213 03
cirkas@alytuskc.lt

Būrelio vadovas 
Albertas Chazbijavičius
+370 685 39243

cirkasdzukija@gmail.com

Kūrybinė studija „Alytaus miestelėnai“

,,Alytaus miestelėnai“ – išskirtinė kūrybinė studija, kurioje atgimsta 1930–1940 metais Lietuvoje vyravę populiarūs  šokiai: tango, fokstrotas, valsas, polka.

Tarpukario Lietuvos stilistika ryški ne tik choreografijoje, bet ir autentiškuose šokėjų  kostiumuose.

Kolektyvas koncertuoja visoje Lietuvoje aukščiausiu lygiu reprezentuodamas Alytaus miestą, taip pat džiugindamas ir užsienio žiūrovus. Meno vadovas – Vidmantas Ežerskis.

Iš vadovo lūpų

Esu Vidmantas Ežerskis.

Pasižymiu tokiomis asmeninėmis savybėmis: reiklus, nuoširdus, kūrybingas.

Mano patirtis: dainų ir šokių ansamblio „Varsa“ baletmeisteris 1980–2007 m., šokių kūrėjas , dainų švenčių kolektyvo vadovas, 1982–1997 šiuolaikinio šokio kolektyvo vadovas, nuo 2008 m. „Alytaus miestelėnų“ kolektyvo įkūrėjas ir meno vadovas.

Kaip vadovas esu: toks pats kaip ir kasdieniniame gyvenime reiklus, nuoširdus, kūrybingas žmogus.

Laisvalaikiu užsiimu: muzika, žvejyba, šachmatai, knygų skaitymas.

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Nori išmokti gerai šokti, komunikabilus, linksmas, siekiantis tikslo. Kolektyvą sudaro nuo 45 iki 65 metų norintys išmokti naujų šokių, dalyvauti kolektyvo renginiuose .

Ką veikia užsiėmimuose? Mokosi naujų šokių, bendrauja.

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Kolektyvas yra vienintelis tokio pobūdžio Lietuvoje, jis atspindi 1930–1940 metų miesto ponų ir ponių šokius, kostiumus, muziką.

Kur jis gali pasireikšti? Koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje, dalyvauja Dainų šventėse.

Vidmantas Ežerskis

Meno vadovas
Vidmantas Ežerskis

+370 698 041 68
v.ezeras@gmail.com

Folkloro ansamblis „Žvangucis“

„Žvangucis“ – folkloro ansamblis, kuriame muzikuoja bei šoka Dzūkijos tradicijas puoselėjantys alytiškiai. Autentiškai pamuzikuoti ir padzūkuoti susirenka įvairaus amžiaus ansamblio nariai: nuo mažiausių iki vyriausių.  Ansamblis įkurtas 2014 metais, aktyviai koncertuoja garsindamas gimtojo  krašto tradicijas ne tik savo mieste, bet ir visoje Lietuvoje.

Iš vadovo lūpų

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Norintis dainuoti, šokti ir groti.

Ką veikia užsiėmimuose? Dainuoja dainas, šoka folklorinius šokius, ruošiame įvairias programas, pasakojimus, populiariname lietuvių liaudies instrumentus.

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Bendravimo meno, liaudies dainų dainavimo, dzūkiškos šnektos.

Kur jis gali pasireikšti? Dalyvauja kalendorinėse šventėse, vakaronėse, festivaliuose, miesto dienose, koncertuose.

Meno vadovė
Jūratė Fedaravičienė

+370 672 987 03
zvangucis@alytuskc.lt

Politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“

Politinių kalinių ir tremtinių choras „Atmintis“ susibūrė dar 1988 metais. Choro gretose patriotai, mylintys savo kraštą, o tai ypač atsispindi jų atliekame repertuare. Choras aktyviai koncertuoja miesto šventėse, valstybinėse šventėse, sąskrydžiuose. Kolektyvas gali pasigirti ryškiu išskirtinumu – nuo Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo choras „Atmintis“ dalyvavo visose respublikinėse dainų šventėse. Choro vadovas Vidas Simanauskas džiaugiasi galėdamas vadovauti tokiam vieningam chorui, kuriame dalyvauja ne vien buvę tremtiniai, bet ir jų artimieji.

Iš vadovo lūpų

Esu Vidas Simanauskas.

Pasižymiu tokiomis asmeninėmis savybėmis: myliu muziką, jei mėnulis geras, ir aš geras, sąlyginai esu užsispyręs.

Mano patirtis: teko koncertuoti įvairiose šalyse, netgi tokiose kaip Meksika, Korėja, Kinija, vienas iš koncertų vyko prie didžiosios kinų sienos.

Kaip vadovas esu: noriu pasiekti rezultato, kartais būnu per daug užsispyręs, bet draugiškas ir jei jaučiamas abipusis ryšys – geranoriškas.

Laisvalaikiu užsiimu: daržininkyste, mėgstu klausyti geros muzikos, lankytis koncertuose, kartais paskaitinėju knygas, mėgau grybauti.

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Kolektyvo nariais tampa tremtiniai, jų vaikai arba jiems prijaučiantys, norintys išsaugoti ir perteikti praeities negandų atmintį kitiems.

Ką veikia užsiėmimuose? Dainuoja dainas, dalijasi išgyvenimais ir prisiminimais.

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Mokosi patriotinių, partizaninių, tremties dainų.

Kur jis gali pasireikšti? Tremtiniai turi savo bendrijas įvairiuose Lietuvos miestuose ir organizuoja renginius, koncertus, kuriuose dažnai esame kviečiami koncertuoti.

Vidas Simanauskas

Meno kolektyvo vadovas
Vidas Simanauskas

+370 672 521 24
akkcvidas@gmail.com

Kamerinis choras „Varsa“

„Varsa“ – kamerinis choras, įkurtas dar 1972 metais Alytaus medvilnės kombinate. Šiandien kolektyvo gretose muzikalūs alytiškiai, kuriems artimas šiuolaikinės bei klasikinės chorinės muzikos repertuaras.

Choras apkeliavęs didžiąją dalį Lietuvos miestų, kasmet surengia gastroles ir į užsienio šalis. Aukštos ambicijos padėjo kolektyvui pelnyti didelių pasiekimų chorinės muzikos konkursuose. Meno vadovas – Vidas Simanauskas.

Iš vadovo lūpų

Esu Vidas Simanauskas.

Pasižymiu tokiomis asmeninėmis savybėmis: myliu muziką, jei mėnulis geras, ir aš geras, sąlyginai esu užsispyręs.

Mano patirtis: esame laimėję tarptautiniame folklorų konkurse, Dižono publikos pagrindinį prizą, teko dalyvauti konkursuose daugybėje užsienio šalių, laimėdavome sidabro ar bronzos medalius, sulaukdavome įvertinimų iš geriausių pasaulio chorvedžių. Taip pat esame laimėję geriausio Lietuvos choro vardą. Įspūdingiausios koncertinės kelionės siekia net Meksiką, Korėją, Kiniją, teko koncertuoti prie didžiosios kinų sienos.

Kaip vadovas esu: orientuotas į rezultatą, kartais per daug užsispyręs, jei neišeina vis tiek reikia, bet kartais tenka nusileisti ir atsisakyti. Draugiškas, jei jaučiamas abipusis ryšys – geranoriškas.

Laisvalaikiu užsiimu: daržininkyste, mėgau grybauti, paklausyti geros muzikos, nuvažiuoti į koncertus kituose miestuose, kartais paskaitinėju knygas.

Kokiomis savybėmis pasižymi kolektyvo narys? Geranoriškumu, būti kolektyvišku, įsisukti į kolektyvą, profesionalumu, kad kartu galėtumėme sukurti kultūrinį produktą, kuris emociškai veiktų visus aplinkinius.

Ką veikia užsiėmimuose? Dainuojame dainas ir dirbame, bet sugalvojame susitikti ir ne užsiėmimų metu pabendrauti, išgerti kavos, mėgstame keliauti.

Gebėjimai, kuriuos ugdo? Emocinis kūrinių pajautimas, jų išmokimas, perteikimas aplinkiniams.

Kur jis gali pasireikšti? Įvairiuose renginiuose, konkursuose, stengiamės pasirodyti kuo plačiau ir įvairiau, tarptautiniuose festivaliuose. Ypač vertiname konkursus, juose galima pamatyti kokioje pozicijoje esame ir kokia mūsų vertė.

Vidas Simanauskas

Meno vadovas
Vidas Simanauskas

+370 672 521 24
varsa@alytuskc.lt