
Penktadienio vakarą į Alytaus Rotušės aikštę gausiai rinkosi Kalėdų laukiantys alytiškiai ir miesto svečiai. Visus 2022 metus Alytus – Lietuvos kultūros sostinė, – tiesęs tiltus į žmogų, kūrėjus ir bendruomenes, jungęs senąją ir jaunąją kartas, kultūrą ir verslą, čia pasilikusius ir po visą pasaulį išsibarsčiusius tautiečius, Kalėdų eglutės įžiebimo proga tiesė „Tiltus į ateitį“. Susirinkusiems padovanotas įspūdingas šventinis renginys: įžiebta puošnioji žaliaskarė ir sutiktas Kalėdų Senelis.
Šventė prasidėjo įspūdingomis žiemiškomis vaizdo projekcijomis ir Alytaus jaunimo centro dramos studijos „Skrajokliai“ (vad. dramos studijos mokytoja ekspertė Ieva Ivanauskienė) miuziklo grupės kūriniu „Mama Mia“. Muzikinę programą tęsė atlikėja Rūta Loop drauge su Alytaus jaunimo centro vokaline studija „Vaja“ (vad. vokalo mokytoja metodininkė Aušra Pajedaitė-Jarmalavičienė), vokalistės Kotryna Ciūnytė (buvusi Alytaus jaunimo centro „Bel Canto“ studijos mokinė, vad. Aldona Ramanauskaitė), Vakarė Jarmalavičiūtė (vad. mokytoja metodininkė Aušra Pajedaitė-Jarmalavičienė) ir šiuolaikinio šokio studijos „Aušrinė“ (vad. Aušra Saulevičiūtė) šokėjos. Scenoje pasirodė ir Alytaus jaunimo centro vokalinės studijos „Bel Canto“ ugdytinis Darvinas Tamulynas (vad. Asta Pilypaitė). Smagios kalėdinės programos akcentu tapo Kalėdų Senelis, pristatęs stebuklingą 3D kalėdinę pasaką apie begemotuką, kuris norėjo švęsti Kalėdas. Pasaka parodyta ant Alytaus miesto teatro pastato. Šventine dvasia alsuojančią scenografiją kūrė dailininkė, teatro dizainerė Laura Luišaitytė.
Šventės režisierius Tadas Montrimas pasakoja, kad nudžiugino ir nustebino pasiūlymas režisuoti tokio pobūdžio renginį. Ši nauja patirtis kartu tapo ir iššūkiu, pareikalavusiu kūrybiškumo, kadangi renginio rėmai jau buvo sudėlioti, teko viską sujungti į visumą, kuri padėtų alytiškiams pajusti šventinę nuotaiką ir artėjančių Kalėdų dvasią. „Renginio šūkis – „Tiltai į ateitį“ padiktavo ir scenografiją, vaizdavome augimą, kurį sukūrė jaunieji, dar augantys atlikėjai bei skirtingo dydžio eglutės, kurios tarsi tikisi vieną dieną užaugti iki didžiosios miesto eglės. Visas renginys buvo kuriamas laikantis idėjos, kad į jį atėjęs žmogus sugrįžtų namo su bent maža liepsnele širdyje ir mintimi, kad Kalėdos jau čia pat. Dar, be galo svarbus dalykas, kurdami šventę stengėmės laikytis tvarumo idėjos – nenorėjome, kad scenografijai naudotos detalės taptų šiukšlėmis, todėl pasirinkome naudoti eglutes, kurios po renginio iškeliavo į prekybos vietas ir vėliau papuoš alytiškių namus“, – patirtimi dalijasi Tadas Montrimas.
„Šiais metais miesto eglutė simbolizuoja kuklumą, nuoširdžias ir tikras emocijas bei primena mums, kad svarbiausia džiaugtis mažais dalykais. To ir linkiu kiekvienam iš mūsų: nepamiršti tikrosios Kalėdų prasmės“, – sakė Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis. Iš tiesų, didžiausias dėmesys šių metų Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje ir buvo skirtas jaukiai šventinei nuotaikai ir tikrosios Kalėdų dvasios pažadinimui kiekvieno alytiškio širdyje. Šventę vainikavo įspūdingas lazerių šou, dėl solidarios miesto pozicijos palaikant Ukrainą ir tausojant aplinką pasirinktas kaip fejerverkų alternatyva, juk Alytus – aplinkai draugiškas miestas.
Kalėdų eglutės įžiebimo šventę bendradarbiaudama su Alytaus miesto savivaldybe sukūrė Alytaus kultūros centro komanda.
Nuotr. Miško Motės.