Liepos 10 d. 19:00, Sekmadienis

Alytaus Miesto sodas

Dainavos šalies muzikos festivalio uždarymas | Trombonų kvinteto ir Loretos Sungailienės koncertas


Programoje

Solistai

Loreta Sungailienė (vokalas)

Vytautas Pilibavičius (trombonas)

Remigijus Gumuliauskas (trombonas)

Marius Balčytis (trombonas)

Valentas Mãrozas (trombonas)

Albinas Gražulis (trombonas)

Artūras Maniušis (mušamieji)

 

Tai unikalus muzikinis projektas, kurį pristato penkių profesionalių trombonininkų ansamblis, liaudies dainų atlikėja Loreta Sungailienė ir perkusininkas Artūras Maniušis. Atlikėjai rengia koncertus įvairiuose Lietuvos miestuose, dalyvauja tarptautiniuose džiazo festivaliuose Lietuvoje ir užsienyje.

Pagrindinis projekto „Lietuvos trombonų projektas ir Loreta Sungailienė“ iniciatorius ir daugelio kompozicijų autorius yra trombono virtuozas Vytautas Pilibavičius. Jo kolegos – klasikinės muzikos ir džiazo atlikėjai, Lietuvos nacionalinės filharmonijos, Lietuvos valstybinio bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro simfoninių orkestrų artistai, įvairių tarptautinių konkursų laureatai.

Etnomuzikologė, televizijos laidų vedėja Loreta Sungailienė žinoma ne tik kaip liaudies dainų tyrinėtoja, atlikėja, bet ir kaip įvairių šiuolaikinio folkloro projektų („Folkšokas“, „Sutartinės party“, „ZAP.4 elementai“ ir kt.) dalyvė: „Mėgstu kūrybinius iššūkius, ypač tuos, kuriuos siūlo muzikos profesionalai. Šis projektas man – vienas brangiausių, nes ir pati dalyvavau jį kuriant – siūliau patinkančias liaudies dainas, mačiau ir girdėjau, kaip gimsta jų aranžuotės.“

Projekto programoje skamba originalios Vytauto Pilibavičiaus, Remigijaus Gumuliausko kompozicijos ir aranžuotos lietuvių liaudies – kalendorinės, darbo, šeimos, jaunimo meilės, vestuvių – dainos iš įvairių Lietuvos regionų.