EDUKACIJA „VORO VESTUVĖS“

Kovo 30 d. 17:30, Ketvirtadienis

Alytaus kultūros centras, antro aukšto fojė

IŠPARDUOTA. EDUKACIJA „VORO VESTUVĖS“

Lietuvių kalbos dienoms skirta edukacija „Lėlių gamybos dirbtuvės pagal Justino Marcinkevičiaus poemą „Voro vestuvės“


Programoje

Vasario ir kovo mėnesių dienomis Lietuvoje bei užsienyje vyksta Lietuvių kalbos dienos, šiomis dienomis yra skatinama stiprinti lietuvių kalbos motyvaciją, puoselėti lietuvių kalbos žinias bei skirti dėmesį lietuvių rašytojų kūrybai. Lietuvių kalbos bei lietuviškos literatūros žinojimas yra labai svarbi mūsų tautiškumo ir lietuvybės dalis, todėl minėdami lietuvių kalbos dienas ir norėdami sustiprinti žinias apie lietuvišką literatūrą kviečiame 1 – 4 klasių moksleivius į dirbtuves, kurių metu aptarsime Justino Marcinkevičiaus poemą „Voro Vestuvės“. Vėliau pasinersime į kūrybišką, grupinę užduotį – kartu pagaminsime dvimatį personažą (lėlė) pagal vieną iš aprašytų vestuvių veikėjų. Šios Dirbtuvės vyks kovo 6 dieną 11:00, kovo23 dieną 11:00 ir kovo 30 dieną 17:30.

 

„Voro vestuvės“ – tai nuotaikinga poema, pasakojanti apie nedorėlį vorą Tabalai, kuris labai norėjo pagrobti ir vesti saulę. Šiame smagiame kūrinyje yra daug personažų, kurie tampa svarbiais vestuvių veikėjais, tarp jų galime sutikti įvairius paukščius, vabalus ir kitus nuotaikingus miško gyventojus. Atvykę į dirbtuves galėsite iš arčiau susipažinti su šiais vestuvių dalyviais bei puikiai ir kūrybiškai praleisti laiką!

Užsiėmimų metu pagilinsime savo literatūrines žinias, aptarsime pagrindines ir smagiausias Justino Marcinkevičiaus poemos vietas, išsirinksime įsimintiniausius vestuvių dalyvius bei suteiksime aprašytiems veikėjams vizualią išraišką kartu kurdami dvimatį personažą (lėlę).

Dažnas lėlių teatro dailininkas savo kaip kūrybos atspirtį naudoja literatūrą, ieško būdų kaip ją interpretuoti, atskleisti problemas, kurios yra aktualios bei sukurti personažus (lėles), tokius kokius įsivaizduoja. Dirbtuvių metu vadovaudamiesi šiais lėlių teatro kūrybos principais iš arčiau susipažinsime su dailininkų kūrybiniu ir gamybiniu procesu bei patys sukursime dvimatį personažą. Šios kūrybinės dirbtuvės leis ne tik labiau pasigilinti į Justino Marcinkevičiaus poemą, bet ir paskatins kūrybiškai mąstyti bei atrasti save kaip dailininkus.

 

Norintys dalyvauti moksleiviai šiose dirbtuvėse, turi būti iš anksto perskaitę kūrinį.

 

Kūrinį galite rasti čia:

PDF formatu

Video formatu

 

Dalyvių amžius: 1 4 klasė

Trukmė: 1 val. – 1 val. 30 min.

 

Edukacija bus vykdoma kovo 30 dieną 17:30 valandą . Registracija iki kovo 28 dienos.

 

Registracija: scenografija@alytuskc.lt


Bilietai

Bilietų kaina: 4 Eur

Įrankių Juosta