Atidarymas – Gruodžio 11 d. 16:30, Šeštadienis
Paroda veiks iki Sausio 31 d.
Parodos lankymas I-V 10-19 val. 

Alytaus Kultūros Centras, Didžioji parodų salė

Lietuvos dailininkų sąjungos Kauno skyriaus akvarelininkų paroda „REMINISCENCIJOS“


Programoje

Kauno skyriaus akvarelės sekcijoje – keliolika narių. Šioje parodoje prie jų prisijungia keletas  kito profilio dailininkų, ir tai nenuostabu – juk akvarelė dailininkui – spartus, universalus įspūdžio, idėjos, minties, nuotaikos reiškimo būdas. Akvarele nesunku nulieti greitą etiudą, čia pat, nieko nelaukus, užfiksuoti kilusią mintį, vaizdinį; jei liejama iš natūros – popieriuje pasižymėti netikėtas, originalias gamtos spalvas ar pamatytą vaizdą, siužetą, o vėliau, jau studijoje, tas kompozicijas išplėtoti.

Tačiau yra ir kitokia – filosofinė, konceptuali  akvarelė – meditatyviai liejama studijoje, vienatvėje, susikaupus. Pasitelkus nedaiktišką, abstraktų vaizdavimo būdą, neturintį atitikmens objektyviajame pasaulyje, ja gali daug ką išreikšti – ne tik staiga kilusią mintį, tačiau ir gilesnius apmąstymus, prisiminimus, būsenas, net papasakoti istorijas…

Reminiscencija – lotyniškai reiškia prisiminimą. Tačiau tai ne tik paprasti praėjusio laiko prisiminimai.  Tai – išmąstyta, savyje išnešiota, jau išsikristalizavusi mintis ar idėja, būsena ar nuotaika, gimusi iš praeities – įvykių, potyrių, išgyvenimų.  Reminiscencija ypač dažna, kai įsimenama gausi loginiais arba dalykiniais ryšiais susijusi informacija, veikianti žmogaus emocijas. Tai – sąmoningas arba nevalingas kūrėjo patirties pakartojimas savo kūryboje.

O kas gi mes esame? Esame tie ir tai, ką atsinešame iš praeities, nes dabartis – tik ši akimirka, o ateitis – mus dar tik ištiks.

…Ir toji ateitis bus įkūnyta jau kitose akvarelėse…

Parodos kuratorė Violeta Židonytė