PARODOS „ALYTAUS DAILĖ 2“ ATIDARYMAS

Gruodžio 06 d. 17:30 val, trečiadienis

Alytaus kultūros centras, parodų erdvė

PARODOS „ALYTAUS DAILĖ 2023“ ATIDARYMAS


Parodos atidarymas 2023 12 06, 17:30

Parodos vyksmas 2023 12 06–2024 01 28

Parodinėje erdvėje „Parodų ervė“, Alytaus kultūros centras, Pramonės g. 1B, Alytus

Parodą kviečiame aplankyti II-V 10–18 val. ir 1 val. iki kiekvieno renginio

Pietų pertrauka 13–14 val.

 

Parodoje pristatomi Alytaus dailės galerijos toliau sėkmingai vykdomo tęstinio kultūros ir meno projekto  „Vizualus menas Alytus 2022/2023“ projektinėje parodoje pastarojo dešimtmečio (2012–2022) laikotarpiu dalyvavusių bei debiutuojančių autorių, tiek atspindinčių dailės lauko tendencijas, tiek sąlygotų vidinių refleksijų intencijų į juos supantį pasaulį 2022–2023 m. sukurti vizualaus meno kūriniai. Reikia pabrėžti, kad per šį laikotarpį tęstinis kultūros ir meno projektas „Vizualus menas Alytus“ atsilaikė prieš vietinės reikšmės agresyvų nihilistinį požiūrį į laisvą ir nepriklausomą vizualų meną. Prieš šią negandą atsilaikiusiam projektui net „korona“ netrukdė tobulėti.

 

„Vizualus menas Alytus“ projektinėse parodose dalyvavusiems menininkams visu šiuo laikotarpiu buvo artimas plačiaformatis savivokos matas: klasikinių vizualaus meno sričių tradiciškumas ir šiuolaikinio meno kūrimo eksperimentinėmis priemonėmis drąsa. Pastarųjų metų darbams nebūdingas psichodelinis atotrūkis nuo realybės, taipogi nesutinkami kūriniai, balansuojantys ant kičo ribos, kas išlaiko principinę laisvo ir nepriklausomo kūrėjo nuostatą – nepataikauti nihilistiškai tradiciškumą mene neigiančioms nuotaikomis pamokslaujančių apmokamų edukatorių ar jų idėjų suformuotų žiūrovų įtakoms. Dėl šių priežasčių Alytaus dailės galerijos veiklos sferoje apimami ne tik klasikiniai, bet ir generuojami modernūs dar nematyti, tačiau perspektyviai projektuojami reiškiniai.

 

„Alytaus dailė 2023“ parodos žiūrovams, kurių daugumą kaip įprasta sudarys Alytaus miesto,  Alytaus regiono ir Lietuvos vizualaus meno mylėtojai, atvykę į Alytaus kultūros centre vykstančius pramoginius populiariojo ar rimtojo meno pristatymus, akistata su profesionalių menininkų darbais neturėtų būti problematiška. Eksponuojamose kūriniuose paliestos temos, panašu, gali teigiamai paveikti net desperatiškų meno streikų degraduojančių „psichodarbininkų“ – kai kurių etatinių dailės ugdymo veikėjų – smegenis. Iškreiptos realybės propaguotojai būkite atsargūs – pasitaupykit savo pilkasias lasteles ne nihilistiniams psichostreikams, bet pozityviam vizualaus meno įsisavinimui ir sklaidai.

 

Parodų organizatorius Alytaus dailės galerija ir projekte dalyvaujantys Alytaus vizualaus meno kūrėjai kviečia į 10-ojo tęstinio kultūros ir meno projekto „Vizualus menas Alytus 2022/2023“ vizualaus meno fiestą  – atvirą ir nuoširdų dialogą per meną!

 

Kartu su visais vizualaus meno gerbėjais, parodose maloniai laukiami dailės pedagogų lydimi Alytaus bendrojo ugdymo įstaigų mokiniai, Alytaus Jaunimo centro ir ypač Alytaus dailės mokyklos ugdytiniai.

 

Parodos organizatorius ir rengėjas Alytaus dailės galerija

Projekto vadovas ir parodos kuratorius Evaldas Grinius

https://alytausdailesgalerija.lt/
https://www.facebook.com/alytausdailesgalerija/
Dalyvio anketą atsisiųsti:
https://www.facebook.com/events/1368619990713009/?ref=newsfeed&locale=lt_LT


Įrankių Juosta