Liepos 7 d. 19:00, Ketvirtadienis

Audiovizualiųjų menų centras (Kauno g. 9)

Ūlos Kinder ir Vilimo Norkūno koncertas „Muzika permainų amžiuje“


Programoje

Ūlos Kinder (barokinis smuikas) ir Vilimo Norkūno (klavesinas) koncertas ,,Muzika permainų amžiuje“

Ūla Kinder (Kinderytė) yra Niujorke gyvenanti baroko smuikininkė, solistė, su daugeliu garsių grupių nuolat koncertuojanti Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Europoje. Šiuo metu ji dirba ,,American Baroque Orchestra“ koncertmeistere. Ūla dažnai vyksta gastrolių, gyvai grojo WQXR ir BBC „Radio 3“ transliacijoms, koncertavo daugelyje tarptautinių muzikos festivalių. Ūla yra baigusi Juilliardo menų mokyklos (NYC) ir Karališkosios muzikos akademijos (Londonas) istorinio atlikimo magistro programą, kurioje mokėsi pas Nicolette Moonen ir Rachel Podger. Per pastaruosius kelerius metus jai teko laimė dirbti su dauguma žymiausių senosios muzikos pasaulio muzikantų, kaip antai Masaaki Suzuki, Williamas Christie, Laurenceʼas Cummingsas, Larsas Ulrikas Mortensenas, Tonis Koopmanas ir kt.

Vilimas Norkūnas, baigęs M. K. Čiurlionio menų gimnaziją ir studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, išvyko pasisemti žinių į Vakarų Europą. Čia senąja muzika susižavėjo dar 2002 metais, Mocarteumo universitete Zalcburge (Austrija) studijuodamas koncertinės vargonų ir sakralinės muzikos specialybes. Jis papildomai gilinosi ir patirties sėmėsi studijuodamas šiuos istorinius muzikos instrumentus: klavesiną, klavikordą, hamerklavyrą, taip pat kamerinės muzikos basso continuo pagrindus. Nuo 2008 metų studijas tęsė Graco menų universitete, 2011 metais ten įgijo sakralinės muzikos ir vargonų magistro laipsnį, 2012 metais – chorinio dirigavimo magistro laipsnį. 2014 metais Graco menų universitete baigė senosios muzikos klavesino studijas ir gavo diplomą su pagyrimu.

Norkūnas koncertavo su Štirijos barokiniu orkestru „Neue Hofkapelle Graz“ (Austrija), Šv. Kristoforo orkestru, su konsortu „Brevis“, chorais „Jauna muzika“, „Brevis“, „Aukuras“. Surengė ne vieną koncertą su barokinio smuiko virtuoze Ūla Kinder (JAV), barokinio smuiko atlikėja Vera Otasek (Austrija). Vilimas yra lietuvių atlikėjų senosios muzikos ansamblio „Chiaroscuro“, tarptautinio ansamblio „Cordaria“ bendraįkūrėjis ir narys. Vilimas Norkūnas su vokaliniu ansambliu „Ignis“ tarptautiniame Marko Skakio festivalyje parengė meninę programą „Canones nonnulli“ ir su ja gastroliavo Italijoje, o 2018 metų vasarį laimėjo 1-ąją vietą konkurse „Musica religiosa“ Kaune. Vilimas Norkūnas taip pat rengia solinius klavesino ir vargonų rečitalius. 2018–2019 metais Lietuvoje ir Latvijoje pristatė klavesino solo programą „Hortus musicus“, 2019 metais su vargonų rečitaliu „Chroma“ gastroliavo Lietuvoje, Italijoje ir Austrijoje.