XXI Tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymas | LIETUVOS NACIONALINIO SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS

Birželio 8 d. 18:00, Ketvirtadienis

Alytaus kultūros centras, Didžioji salė

XXI Tarptautinio Dainavos šalies muzikos festivalio atidarymas | LIETUVOS NACIONALINIO SIMFONINIO ORKESTRO KONCERTAS


Dalyvauja

Meno vadovas Modestas Pitrėnas
Dirigentas Modestas Barkauskas
Solistė Ieva Prudnikovaitė (mecosopranas)

 

Programoje

Dvidešimt pirmąjį sezoną Alytuje organizuojamas tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis kaskart kviečia pasimėgauti klasikinės muzikos įvairove. Koncertinė programa, tai lyg dovana kiekvienam alytiškiui ar miesto svečiui.  Klasikinės muzikos virtuozai, kultūrinė ir muzikinė edukacija, išskirtinės asmenybės – visa tai sutelpa į Dainavos šalies profesionaliosios muzikos koncertinę programą.

 

XXI tarptautinį  Dainavos šalies muzikos festivalį tradiciškai pradės Nacionalinis simfoninis orkestras – nepakeičiamas mūsų šalies muzikinio gyvenimo dalyvis ir nacionalinės kultūros puoselėtojas, bene ryškiausias Lietuvos ir Baltijos šalių kultūros skleidėjas, savo veikloje nuosekliai jungiantis baltišką ir europietišką muzikos atlikimo tradicijas.

 

Koncerto solistė – nedažna viešnia Alytuje, žinoma universalaus talento dainininkė Ieva Prudnikovaitė. Jau penkiolika metų ji yra Vokietijos Eseno muzikinio teatro solistė. Yra sukūrusi ne vieną ryškų vaidmenį Vokietijos ir kitų teatrų scenose. Lietuvoje labiau garsėja kaip nepakartojamų originalių koncertinių programų dalyvė. Vienas ryškiausių solistės įkūnytų vaidmenų Lietuvos operos teatre – Karmen Georges Bizet operoje „Karmen“. 2009 m. už jį I. Prudnikovaitė buvo apdovanota „Operos švyturiu“ kaip Metų operos solistė.

 

Festivalio atidarymo koncertui solistė pasirinko jos mėgstamos ispaniškos tematikos kūrinius. Žinoma, girdėsime populiariąsias Georges Bizet „Habanerą“ iš „Karmen“ ir Augustino Laros „Granada“. Taip pat skambės Ispanijos tautinio operos žanro – sarsuelos – įvairių autorių arijos. Tad ramiojoje Dzūkijoje kunkuliuos ispaniškos aistros!

 

Festivalio koncertus veda muzikologas Viktoras Gerulaitis

 

Festivalį iš dalies finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA


* Renginyje bus fotografuojama ir (ar) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ir (ar) vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ir (ar) vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse.


Bilietai

Bilietų kaina: 6.06-15.15 € 

PIRKTI BILIETUS

Įrankių Juosta