XXI Tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis

Birželio 14 d. 19:00, Trečiadienis

Alytaus Šv. Angelų Sargų bažnyčia (Savanorių g. 14, Alytus)

XXI Tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis | PREMJERA. KOMPOZITORIAUS, NACIONALINĖS KULTŪROS IR MENO PREMIJOS LAUREATO ALGIRDO MARTINAIČIO PENKIŲ DALIŲ ORATORIJA „TIKĖJIMO IR VILTIES INVOKACIJOS“ (2017…2023)


Atlieka
Skaitovas Algirdas Latėnas
Mišrus choras „Vilnius“, meno vadovas ir dirigentas Artūras Dambrauskas
Instrumentinis ansamblis
Solo smuikas Vytautas Mikeliūnas
Elektrovargonai Daumantas Slipkus

 

Programoje

Dvidešimt pirmąjį sezoną Alytuje organizuojamas tarptautinis Dainavos šalies muzikos festivalis kaskart kviečia pasimėgauti klasikinės muzikos įvairove. Koncertinė programa, tai lyg dovana kiekvienam alytiškiui ar miesto svečiui.  Klasikinės muzikos virtuozai, kultūrinė ir muzikinė edukacija, išskirtinės asmenybės – visa tai sutelpa į Dainavos šalies profesionaliosios muzikos koncertinę programą.

 

Kūrinys „TIKĖJIMO IR VILTIES INVOKACIJOS“ (2017…2023) skirtas tremtinių ir politinių kalinių atminimui Vyriausybės ta proga numatytai datai. Invokacija (lot. invocatio) – šauksmas, maldavimas. Šiandien vykstančio karo ir pasaulio suirutės metu didžioji pokario Lietuvos žmonių tremties ir įkalinimų kančia turėtų tapti šventu atminimu, sakraliu apmąstymu dabarčiai ir ateičiai.

 

Kūrinys sukurtas pagal Psalmių, Naujojo Testamento, Maironio, Lietuvos Laisvės kovotojų maldynėlio tekstus, iškilių Lietuvos dvasininkų – Alfonso Svarinsko, Alfonso Lipniūno ir Juozo Zdebskio – pamokslų fragmentus ir laiškų ištraukas.

 

Kūrinio dalys:
Atmink, Viešpatie, Mirties traukinys, Invokacija į Mergelę Mariją, Himnas Meilei, Užbaigos invokacija.

 

Festivalio koncertus veda muzikologas Viktoras Gerulaitis

 

Festivalį iš dalies finansuoja LIETUVOS KULTŪROS TARYBA


* Renginyje bus fotografuojama ir (ar) filmuojama, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomi renginio nuotraukose ir (ar) vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ir (ar) vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ir (ar) žiniasklaidos priemonėse.


Įrankių Juosta