Naujienos

Tradicinis advento ir Kalėdų konkursas „Leliumoj“ pristato dvi naujienas

By 2022 27 spalio No Comments

Jau aštuntąjį kartą Alytaus kultūros centras organizuoja vaikų ir jaunimo advento ir Kalėdų tautosakos konkursą „Leliumoj“. Konkurso tikslas – ugdyti jaunosios kartos domėjimąsi savo krašto tradicine kultūra, skleisti liaudies kūrybą, skatinti moksleivius kurti šiandienines muzikinio folkloro interpretacijas. Konkursas jungia dviejų rūšių tautosaką – dainuojamąją ir pasakojamąją. Jame skamba autentiškos Kalėdų giesmės ir dainos, sekami tautosakos kūriniai – pasakos, sakmės. Scenoje įprastai pasirodo apie 100 vaikų.

Šių metų konkursas auga ir pristato net dvi džiugias naujienas. Viena jų – Alytaus miesto ir rajono konkursas plečiasi ir šiemet kviečia dalyvauti jaunuosius atlikėjus iš viso Dzūkijos regiono. Kita naujiena – konkursas „Leliumoj“ turi globėją, juo tapo Alytaus miesto savivaldybės administracijos direktorės pavaduotojas Giedrius Griškevičius.

Atsižvelgdama į pasakotojų autentiškumą, išradingumą ir išraiškingumą, į dainorėlių meniškumą, originalumą, autentiškumą, atlikėjus kasmet vertina profesionali komisija. Dalyvių registracija jau prasidėjo, kviečiame aktyviai dalyvauti Dzūkijos regiono švietimo įstaigų auklėtinius ir drauge ne tik pajusti artėjančių Kalėdų dvasią, bet ir puoselėti lietuvių tautosaką.

Dalyvių paraiškų laukiama iki lapkričio 28 d. el. paštu etnokultura@alytuskc.lt.
Konkurso nuostatai
Dalyvio paraiška